JAK ŚWIĘTOWAĆ W BOŻE CIAŁO? MAPA GALERIA KALENDARZ KONTAKT DAROWIZNY SKLEP

Sukces inicjatyw na Boże Ciało!
>>ZOBACZ PODSUMOWANIE<<

BOŻE CIAŁO W CZASIE KORONAWIRUSA

Stwórz kreatywny „Kwiat dla Jezusa”

Przygotuj z całą rodziną kreatywny „Kwiat dla Jezusa”, który będzie wykonany z dowolnego materiału – bibuły, papieru, plastiku czy metalu. Po zakończeniu wspólnej pracy nad nim ofiarujcie go w kapliczce lub kościele, jeśli miejscowy Ksiądz Proboszcz udzieli zgody. Zachęcamy jednocześnie do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami na najpiękniejszy „Kwiat dla Jezusa”, który rozstrzygniemy po Bożym Ciele (szczegóły na bieżąco pojawiać się będą na tym wydarzeniu).

Przystrój parapet i okno

Długa tradycja przystrajania parapetów i okien na czas przejścia Najświętszego Sakramentu przez ulice miejscowości jest wyrazem pamięci i uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia. Stworzenie ozdób będzie okazją do wspólnego świętowania wraz z rodziną. Gdyby nie było możliwe zostawienie w kościele kreatywnego „Kwiatu dla Jezusa”, zaadoptować go można do przygotowanej kompozycji na oknie i parapecie.

Zaśpiewaj dla Jezusa

Boże Ciało to także pieśni eucharystyczne, które zazwyczaj wyśpiewujemy na ulicach miast. Zaśpiewajmy je i w tym roku wspólnie w gronie rodzinnym w domu lub według możliwości w kościele. Na tę okazję stworzyliśmy specjalną aplikację, na której znaleźć można teksty 30 pieśni eucharystycznych. Zaśpiewajmy wszyscy wspólnie dla Jezusa. (LINK do pobrania aplikacji) 

Przejdź prywatną procesję

Skoro w większości kraju nie będzie można przejść procesję wraz ze wspólnotą lokalną to zachęcamy, aby przejść prywatną procesję z rodziną. Pamiętajmy, aby zachować wszystkie środki ostrożności wymagane związku z pandemią. Udajcie się do kapliczki albo najlepiej do kościoła, gdzie będziesz mógł adorować Najświętszy Sakrament.

Napisz kartkę do kapłana

Eucharystia nie byłaby możliwa bez kapłanów. Dlatego podziękuj im za ich posługę chleba i wina, które codziennie przemieniają w Ciało i Krew Pańską. Napisz list lub stwórz z całą rodziną laurkę i przekaż ją osobiście lub listownie wybranemu kapłanowi.

Przyjmij komunię świętą

Warto w tym wyjątkowym dniu Bożego Ciała przyjąć sakrament Eucharystii – i to będzie najpełniejsze świętowanie. Ostatnio zniesione restrykcje pozwalają na uczestniczenie na Mszy Świętej większej liczbie osób. Jeżeli masz obawy, to można przyjść o innej porze niż suma, albo w czasie Oktawy Bożego Ciała (przez kolejnych siedem dni po święcie), która jest starym i głębokim duchowo zwyczajem. Istnieje także możliwość przyjęcia Komunii Duchowej. Polega ona na nawiązaniu duchowej łączność z Jezusem ukrytym w Sakramencie. Wystarczy prosta formuła słowna: Pragnę Cię przyjąć, Panie, z tą samą czystością, pokorą i pobożnością, z jaką przyjęła Cię Twoja Najświętsza Matka, z duchem i żarliwością świętych.

Zadzwoń do bliskiej osoby

Boże Ciało to czas dziękczynienia za Ciało i Krew Chrystusa. W końcu "eucharystia" po grecku oznacza "dziękczynienie". Znajdź moment, aby podziękować Bogu, ale również konkretnej bliskiej osobie – matce, ojcu, siostrze, bratu, przyjacielowi. Zadzwoń sam lub wspólnie z rodziną.

PARTNERZY
 
FUNDACJA ORSZAK TRZECH KRÓLI
 
BYSŁAWSKA 84
04-993 WARSZAWA
 
kontakt@orszak.org
biuro@orszak.org